KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16894296
nr 1689 4296
Bengt Hegethorn
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben med blomster. Olja på duk, 120x52 cm, yttermått inklusive ram: 136x68
Bengt Hegethorn, svensk målare född i Stockholm 1925.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 24 mars 2025
kl 18:02:05
1.000 kr
1.300 kr